کافی شاپ

       مدل هایی زیبا برای تزیین کاپوچینو

 

 

 

مدل هایی زیبا برای تزئین کاپوچینو

 

 

 

 

 -کاپوچینوی ایرانی با کف قهوه :
برای تهیه کف قهوه 2 ق م قهوه فوری (نسکافه) و 1 لیوان بزرگ آب ولرم لازم داریم که این دو رو داخل مخلوط کن میریزیم تا کاملا کف کنه بعد کف بدست اومده رو روی اسپرسو میریزیم و سرو میکنیم. این قهوه برای کسانی هستش که دوست دارن کاپوچینو رو با کف بخورن ولی به شیر حساسیت دارن.

 

2- کاپوچینوی ایرلندی :
برای تهیه کف این کاپوچینو به نصف فنجان کف ماء الشعیر و نصف ق چ نسکافه احتیاج داریم . به این صورت که 1 بطری ماءالشعیر رو با نسکافه داخل مخلوط کن میریزیم و 2 دقیقه مخلوط میکنیم و بعد کف حاصله رو به اسپرسو اضافه میکنیم.

3- کاپوچینوی ایتالیایی با کف شیر :
کف شیر رو یا با استفاده از دستگاه اسپرسو یا با فنر درست میکنیم و روی اسپرسو میریزیم. میشه شیر رو روی گاز جوشوند و داخل مخلوط کن ریخت تا کف کنه

4- کاپوچینو کن پانا با کف حامه:

در فنجانی 2 شات اسپرسو بریزید و خامه اسپری را روی اسپرسو اضافه نمایی میتوانید از خامه فرم گرفته قنادی هم استفاده کنید

برای درست کردن موکاچینو از سیروپ(شربت) شکلاتی استفاده کنید.

منبع کتاب دنیای دسرها(آموزش کافی شاپ) مولف فرهاد زعفری هشجین                 با خواص مفید قهوه آشنا شوید                                                                    اگر قهوه و شکر همراه با هم مصرف شوند تاثیر آنها در تقویت عملکرد مغز خیلی بیشتر از زمانی است که به طور جداگانه مورد استفاده قرار بگیرنداین متخصصان هم *اکنون معتقدند که هر یک از این دو خوراکی به نوبه خود تاثیر دیگری را بر روی مغز می*گذارند به طوری که میزان دقت و کارآیی حافظه را بهبود می*بخشند.
این یافته حاصل مطالعه روی ۴۰ داوطلب است که پس از مصرف قهوه و شکر با هم و جدا از هم تحت آزمایش قرار گرفتند.
قهوه، خواص دیگری هم دارد از جمله اینکه محرک بوده و به هضم آسان غذا کمک می*کند، تب بر است، به بدن نیرو می*دهد، سردرد را بهبود می*بخشد، برای برطرف کردن یرقان مفید است، ادرار آور است، در درمان سرفه*ای که با بلغم همراه باشد موثر است، دردهای عصبی را تسکین می*دهد، در درمان سیاه سرفه تاثیر دارد. هم چنین ضد عفونی کننده بوده و خاصیت ضد افسردگی هم دارد. قهوه مقاومت ورزشکاران را افزایش می*دهد و از کرم خوردگی دندان*ها جلوگیری می*کند.

/ 0 نظر / 8 بازدید